Який тип опалення обрати для свого заміського будинку: корисні поради

Жоден будинок не обходиться без монтажу систем опалення. Тепло в будинку можна отримати тільки при правильному і якісному підключенні всієї системи. Для цього необхідно запрошувати тільки професійних працівників.

alt

Варіанти опалення заміських будинків

Ще кілька десятків років тому був тільки один спосіб опалення приватних будинків - пічне. Зараз є альтернативні рішення, які дозволяють замовити опалення Вінниця за розумною ціною, довговічні і надійні. Опалення може бути:

  • класичне пічне на твердому паливі;
  • парове;
  • водяне;
  • повітряне;
  • електричне.

Для тих, хто хоче назавжди позбутися від проблем з пічним опаленням, є сучасні рішення. Паровий котел рідко використовується для житла, адже вважається найбільш небезпечним і підходить для опалення приміщень з великою площею. Паровий котел нагріває пар до температури понад 100 градусів. Якщо взяти будинок, площею близько 100 квадратів, то температура повітря з такою системою нагріється до 50 градусів Цельсія. Після охолодження пар перетворюється в воду, повертається в котел, знову нагрівається і перетворюється в пар. Тому дану систему не можна використовувати для котеджів.

Велику популярність отримали водяні системи опалення. Котел нагріває воду і подає її по трубах до радіаторів. Кругова система дозволяє повернути остигнулу воду знову в котел для повторного нагрівання. Для безпеки роботи, в такій системі додатково встановлюється насос і розширювальний бак. Таку систему можна підключити і до класичної печі на твердому паливі, а також, використовувати газовий або електричний котел.

Існує ще варіант електричного обігріву. В такому випадку встановлюються електричні радіатори з ТЕНами всередині. Такий спосіб не менш ефективний, але дорогий, так як в результаті власники отримують величезні рахунки на оплату електроенергії.

Вибір матеріалів для опалення

Для систем опалення можуть застосовуватися котли на твердому паливі, газові або електричні. У разі, коли відсутня централізована подача гарячої води можна встановити двоконтурний котел. У ньому вода нагрівається не тільки для системи опалення, але і водопровідна.

Радіаторів на ринку зустрічається величезна кількість: сталеві, біметалічні, чавунні, алюмінієві та ін. Найнадійнішими, довговічними, але і найдорожчими є радіатори з нержавіючої сталі. Крім цього, для стабільної роботи важливо вибирати якісні труби, фітинги, розширювальні баки і насосні станції.

 

You have no rights to post comments