Сам собі не майстер або чому обслуговування котла варто довірити спеціалісту

Газові котли відрізняються за видом та принципом роботи, способом установки, додатковими функціями, як от забезпечення гарячого водопостачання, однак усі вони потребують регулярного та якісного сервісного обслуговування. Як і в будь-якій іншій техніці, в газових котлах є деталі, які з часом зношуються та потребують заміни, є складові, які потребують очищення.

alt

Обслуговування газового котла

Цей процес включає низку обов’язкових процедур:

  • запуск та налаштування роботи обладнання, коли йдеться про встановлення нового агрегату;
  • плановий огляд приладу, який потрібно проводити щорічно перед початком опалювального сезону навіть, якщо техніка весь попередній сезон працювала без збоїв;
  • чистку комплектуючих газового котла;
  • виявлення несправностей, добір та заміну деталей.

На етапі встановлення котла, важливо правильно здійснити монтаж, підключити обладнання до систем газо- та водопостачання, налаштувати його під особливості системи опалення, здійснити перший запуск. Всі ці кроки детально описані в інструкції до приладу, але дуже важливо, щоб їх робили спеціалісти. Адже тільки людина з досвідом та знаннями може оцінити всі нюанси, що надалі забезпечать правильну роботу котла.

Щорічний сервісний огляд перед початком сезону опалення допомагає виявити можливі проблеми ще на початковому етапі, до того як виникла поломка та попередити її. Сучасні котли мають систему датчиків та самодіагностики, яка може сповістити користувача про несправність та припинити роботу агрегату, щоб уникнути аварійної ситуації. Однак така неприємність може статися і посеред зими, коли навіть кілька годин бездіяльності котла викликають суттєвий дискомфорт. Професіонали ж можуть виявити можливу проблему ще до її виникнення та запобігти поломці.

Зазвичай технічний огляд включає такі процедури:

  1. Тестування електроніки, проводки, датчиків та автоматики, яка відповідає за безпеку функціонування обладнання. Це допомагає уникнути збоїв в роботі, короткого замикання. Якщо з ладу виходить один із датчиків, він може або постійно сигналізувати про неіснуючу несправність, або не повідомити про неї в разі виникнення – обидві ситуації однаково небезпечні.
  2. Огляд і ТО газового пальника включає очистку підпірної шайби, датчика подачі повітря, промивку чи заміну фільтрів. Від якості роботи пальника напряму залежить ефективність усього агрегату. Перевіряють склад газу в камері згорання, щоб відповідно до показників налаштувати пальник.
  3. Спеціаліст перевіряє та замінює за необхідності клапани (запобіжні, газові, триходові у двоконтурних котлах). Особливу увагу при цьому приділяють відсічному клапану. Він регулює подачу газу в автоматичному режимі, а у випадку виникнення поломки перекриває надходження блакитного палива.
  4. Також в інструкції до обладнання можуть бути вказані додаткові заходи, які різняться для різних видів котлів: одно- та двоконтурних, з вбудованим накопичувальним водонагрівачем тощо.

Очистка деталей газового котла

В процесі роботи газового обладнання виникають забруднення різного виду на його складових частинах. Щоб котел працював без збоїв – його необхідно регулярно очищати:

  1. Пальник, камеру згорання та інші деталі, які контактують з відкритим вогнем – від залишків продуктів горіння;
  2. Теплообмінник промивають, щоб очистити його від нашарувань накипу і забруднень, адже якість води у загальному водогоні далека від норм, та й у приватних свердловинах без фільтрації вона містить багато «зайвого».
  3. Внутрішні газопідвідні та газовідвідні канали;
  4. Димохід (коаксіальну трубу) очищають від пилу, бруду, залишків продуктів горіння тощо.

Багато хто намагається проводити заходи з очистки самостійно, однак це досить небезпечно, адже в процесі можна порушити герметичність системи та пошкодити деталі. Найкращий варіант – коли встановлення, регулярне технічне обслуговування та ремонт за необхідності проводять спеціалісти однієї компанії. Професіональні майстри компанії ТеплоСфера подбають, щоб ваш газовий котел працював ефективно та якісно.

Чому не варто проводити технічне обслуговування самостійно?

По перше, для перевірки і очищення усіх систем необхідне спеціальне обладнання і підручні засоби тут не зарадять. По друге, якщо виникають несправності, потрібні відповідні знання про функціонування приладу, щоб їх виявити та усунути. Як наслідок непрофесійного втручання:

  • коротке замикання і вихід з ладу електроніки;
  • аварійний викид теплоносія (води) через надто високий тиск в системі і потоп на кухні чи в іншому приміщенні, де встановлений газовий агрегат;
  • котел може працювати не ефективно: спалювати багато газу, але давати мало тепла;
  • з’являється тріск, шум та інші нехарактерні звуки під час роботи;
  • витік газу через порушення герметичності.

Це далеко не всі проблеми, які виникають через самостійні спроби проведення технічного обслуговування котла. Щоб уникнути цього достатньо звернутись до сертифікованих майстрів компанії ТеплоСфера та насолоджуватись теплом в домі без зайвих проблем.

 

You have no rights to post comments