Вибираємо бойлер для квартири: на яких умовах повинен ґрунтуватися його вибір

Відсутність централізованої подачі гарячої води або значні рахунки за її споживання часто вимагають альтернативних способів нагрівання рідини для побутових потреб. Найкраще підійде проточна газова колонка або бойлер.

alt

Останній варіант вважається комфортнішим, він відразу дозволяє отримати теплу воду, не чекаючи поступового нагрівання. Щоб точно визначитися з вибором, варто врахувати нюанси покупки бойлера.

Особливості пристроїв

Бойлер є ємністю, де міститься нагріта вода. Підвищувати її температуру можна під час спалювання газу безпосередньо в апараті, подачі нагрітого повітря від газового котла або за допомогою електрики. У квартиру рекомендується встановлювати агрегат, що працює на електроенергії. Цей варіант буде найбільш оптимальним за варіантом монтажу та можливостями нагріву.

Другий важливий параметр – варіант установки. Агрегати бувають підлоговими та настінними. Перші варіанти пристрою мають великий обсяг, є важкими. При підборі для квартири варто враховувати поверховість будинку та типи перекриттів. Для істотних бетонних обмежень немає, можна монтувати 200 літрові і більше, головне знайти місце для розміщення. Для дерев'яних міжповерхових перекриттів потрібно підбирати невеликі бойлери з точним розрахунком несучих здібностей перекриттів.

Настінні типи агрегатів містять невеликі обсяги води, їх можна кріпити на бетонні або цегляні поверхні. На дерев'яні встановлювати бойлер не рекомендується. Також не можна монтувати нагрівальні пристрої на перегородки будь-якого типу, включаючи цегляні.

Вибір бойлера у квартиру

Крім обсягу, необхідно враховувати потужність та зіставити її з проводкою у квартирі. Зазвичай, цей показник у побутових моделей становить до 5 кВт. Тому проводка в приміщенні, що йде до нього, повинна бути мідною, із запасом витримувати ці показники. Від лічильника до водонагрівача обов'язково прокладається окрема лінія, на її початку ставиться автомат ПЗВ.

Вибираю бойлер, варто визначитися з матеріалом виготовлення ТЕНу, або теплонагрівача. Вони бувають кількох видів:

  1. ТЕН з нержавіючої сталі є найдешевшим, проте термін їхньої служби коротший.
  2. Мідні служать довше, забезпечують більш швидке і рівномірне нагрівання води, служать довше.
  3. Титанові найдорожчі, мають максимальний термін служби.

Бак має бути з нержавіючої сталі. Для більш дешевих варіантів захисту використовують покриття внутрішньої і зовнішньої поверхні шаром емалі.

 

You have no rights to post comments