Головні особливості та переваги кованих парканів: що потрібно знати

Створення міцних, гарних огорож турбує багатьох власників будинків та заміських ділянок. Вони хочуть отримати паркан, здатний захистити від незаконного проникнення та прикрасити територію. Найкраще для таких цілей підходять ковані забори.

alt

Переваги

Найбільшою перевагою кованих парканів є їхня краса та різноманітність. Жодна інша огорожа не досягає такого естетичного рівня. Існує безліч варіантів, можна зробити решітку унікальною, не схожою на інші. Є варіанти строгих, простих та лаконічних огорож, при бажанні можна створити конструкцію складної форми та різного стилю.

Одночасно паркани з металевих лозин є найбільш міцними, довговічними. Вони здатні витримувати значні зовнішні навантаження, стояти просто неба десятки, іноді сотні років. Для створення якісних конструкцій варто звернутися до фахівців та замовити забор на kovalstvo.lviv.ua.

Ковані паркани найлегше співвіднести зі стилем будинку, створивши єдиний архітектурний ансамбль, який виглядатиме гармонійно. Такий варіант наголошує на спроможності власника, його високому статусі.

Встановлення

Однією з характеристик огорож є велика маса, тому такі конструкції потрібно монтувати лише на стрічковий бетонний фундамент. Опора виключно на вкопані стовпи призведе до поступових перекосів. Потрібно уважно вивчити гідрогеологічні умови місцевості, врахувати вагу паркану та вибрати глибину фундаменту.

Процес монтажу відбувається так:

  1. Розмічається весь периметр, де розміщуватиметься паркан. Ця смуга очищається від каміння, рослинності, вирівнюється.
  2. По кутах вбиваються колья і натягується шнур.
  3. Уздовж шнура відзначається лінія, по якій копатиметься котлован і точки, де встановлюватимуться стовпи.
  4. Виходячи з особливостей ґрунту та огородження, риється котлован, його глибина повинна розташовуватися нижче точки промерзання ґрунту, щоб уникнути морозного пучення.
  5. Внизу створюється гравійно-піщана подушка, вона розрівнюється та утрамбовується.
  6. Далі основа бетонується, до неї закріплюються металеві стовпи. Вони можуть обкладатися цеглою, штучним або натуральним каменем.
  7. Решітка може також монтуватися нижньою частиною в бетон, або закріплюватися за допомогою зварювання із заставними на підставі та стовпах. Для найлегших варіантів можна кріпити огорожу з металу лише до вертикальних опор.

Якщо установка ведеться на заставні, потрібно 28 днів на застигання бетону, після чого монтується основна огорожа.

 

You have no rights to post comments