Корисні поради для тих, хто хоче виростити вдома лілію

Лілеї – це чудові квіти, що радують своєю красою та неперевершеним ароматом. Ви можете вирощувати таку рослину на власній ділянці. Достатньо купити рослини на https://yaskrava.com.ua/ua/, вивчити особливості догляду за ними, щоб не виникало складнощів. Роздивимося найбільш цінні поради більш детально.

alt

Як посадити лілеї?

Щоб обрати найбільш вдале місце для посадки лілей, варто прийняти до уваги групову приналежність рослин. Наприклад, східним та трубчатим квітам потрібна добре освітлена ділянка. Якщо придаточні корені лілеї знаходяться на підземній частині стебла, варто звернути увагу на напівтінь.

Найкраще добриво для таких квітів – це перегній. Але не варто їм зловживати, адже у такому випадку рослини почнуть «жирувати». Їх розвиток стане повільнім, вони будуть страждати від різних захворювань. Достатньо 8 кілограмів перегною на квадратний метр ділянки.

Перед посадкою варто уважно роздивитися цибулини рослин, відбраковуючи хворі екземпляри. Також потрібно зрізати ті луски, що згнили, позбавитися від мертвих тканин та коренів.

Коли рослини відцвітуть, саме час висаджувати лілеї. Це період з кінця літа до середини осені. Якщо ви купили цибулини ранньою весною, можете посадити їх, коли грунт відтає та підсохне. Садоводи, що будуть мешкати, ризикують різними деформаціями молодих лілей.

Секрети догляду за лілеями

Щоб квіти виросли гарними, варто звернути увагу на такі поради:

  1. Під час сезону підкормлюйте лілеї комплексним добривом та золою з розрахунку 50 грамів на метр території. Підкормка повинна містити і аміачну селітру у співвідношенні 40 грамів на 10 літрів води.
  2. Поливати лілеї потрібно своєчасно. Потрібно лити воду під корені рослини, стараючись не чіпати листя. Якщо на них попаде вода, лілея отримає сонячний опік.
  3. Мульчуйте грунт. Він не повинен перегріватися, адже це порушить основні біологічні процеси. Грунт мульчують матеріалами природного походження, що мають світлі відтінки.
  4. Знищуйте шкідників. Для надземної частини рослин дуже шкідливі лілейні мухи та лілейні жуки. Ви можете збирати личинки комах руками або ж користуватися професіональними засобами на практиці.
  5. Підв’язуйте стебла. Якщо стебла достатньо тонкі, але сорт лілеї високий, потрібно користуватися спеціальними опорами. Вони не дозволять стеблам ламатися та лягати на землю.

Завдяки цим порадам ви зможете виростити гарні лілеї на своїй території. Ці квіти будуть радувати вас своїм неперевершеним виглядом, тонким ароматом та регулярним цвітінням!

 

You have no rights to post comments