Різновиди садових гойдалок та корисні поради щодо їх вибору

Гойдалка - розвага прямо з дитинства. Але з дитячих майданчиків ми давно виросли, а ностальгія лишилася. Якщо ви живете за містом або маєте дачу, ви можете зробити гойдалку самостійно. Але краще переглянути каталог качелей і купити вже готові. Мережі менше, надійність набагато вища.

alt

Види

За типом сидіння гойдалки можна поділити на два основні типи. Перший – лава. Це довге сидіння, часто зі спинкою, підвішене до опор. На ньому можуть сидіти кілька людей одночасно, потрібно лише правильно розрахувати навантаження.

Сидіння у них бувають двох типів. Текстильні незнімні відносно швидко стираються. Тверді дивно виглядають як сітка, не так сильно бояться дощу. Зате дорожчі. На таку основу укладають м'які мати та подушки для більшого комфорту.

У гойдалок-лав багато додаткових опцій. Найпопулярніша - козирок (твердий або тканинний). На другому місці москітна сітка. Є захисні чохли, знімні спинки. Загалом варіантів повно.

Другий вид — гойдалка-крісла. Зовні вони нагадують півсфери. Розраховані на одного. Конструкція підвішується до гілки дерева або спеціальної стійки (дерево краще). Щоб сидіти було м'якше, вкладають всередину підкладку.

Звичайні матеріали – пластик, дерево, метал. Зустрічаються плетені конструкції із ротанга. Напівсфери зазвичай ажурні або з прозорого пластику: так вони виглядають легше. Лавки масивніші.

Вибір

Щоб визначитися з типом гойдалок, потрібно врахувати кількість людей, які проживають у будинку. Якщо сім'я відносно велика, потрібно вибрати лаву. Уважно читайте інформацію від виробника за максимально допустимою вагою та кількістю місць. Зазвичай достатньо двох-трьох, максимум можуть вміститися четверо.

Віддаєте перевагу самотності? Можливо, вам підійдуть крісла-гойдалки. За умови, що місцевість не славиться комахами: захисних сіток до напівсфер не постачають, і боротися з набридливими комарами доведеться без них.

Хочете витягнути ноги і навіть поспати? Лавка. Чи не плануєте довго розсиджуватися? Крісло.

Брати пластикові моделі можна, якщо йдеться про напівсфери. Кращі гойдалки-лавки металеві з антикорозійним покриттям. Дерево трохи гірше, його потрібно захистити від води та комах.

Топові гойдалки-крісла роблять із ротанга.

Садові гойдалки з довгими сидіннями стоять на ніжках чи дугах. Перші підходять для рівних твердих майданчиків: бетонних, бруківок. У ґрунт вони згодом провалюються, і конструкцію перекошує. Якщо ви плануєте встановити гойдалку-лаву прямо на газон, вибирайте моделі з опорними дугами, у них такого не буде.

 

You have no rights to post comments