Корисні поради щодо вибору та установки камінної топки

Власний камін-задоволення, заради якого варто переїхати за місто. Живий вогонь просто не може набриднути, а приготована на ньому їжа розквітає особливими фарбами. Правда, постає проблема: варто заглянути в каталог камінних топок, і виявляється, що існує безліч різновидів цих конструкцій. Як же вибрати відповідну?

alt

Вид

Камінна топка буває двох типів: відкритою і закритою. У першому випадку залишається прямий доступ до вогню. Це менш безпечно, так що такі моделі часто комплектуються захисними екранами і гратами. Зате готувати в такому вогнищі зручніше.

Полум'я в закритій топці укладено в скло. Це робить камін набагато безпечніше, захищаючи від випадкового загоряння, а ще підвищує його ККД: закрита топка ефективніше відкритої. Якщо Обігрів в пріоритеті, варто вибрати цю модель.

За типом конструкції каміни бувають прямими і кутовими. Останні розміщуються в кутку, трохи економлячи вільне місце. Закриті топки додатково бувають односторонніми (скло з одного боку), двосторонніми (два варіанти: прозорі або дві протилежні сторони (наскрізний камін), або дві суміжні (кутовий)) і тристоронніми (прозорі з трьох сторін); число прозорих сторін підбирають під розміщення.

Вибір

У камінної топки опалювальний контур може бути повітряним і водяним. Перший дешевше, другий ефективніше. Він працює як звичайна батарея опалення - зі знижкою на інше джерело тепла. Якщо важлива ефективність, контур повинен бути водяним.

Конструкція топки залежить від того, де вона розміщена. Пряма знаходиться уздовж стіни, кутова — в кутку. Двостороння із суміжними прозорими сторонами — на краю перегородки, що розділяє дві зони, з протилежними-в перегородці або колоні. Для тристороннього каміна теж потрібна невелика колона.

Потужність розраховується індивідуально за параметрами будинку. Залишається важливе питання: сталь або чавун. Сталеві топки швидше нагріваються, але остигають так само швидко. Вони дешевше, але якщо камін — основне джерело тепла, краще вибрати топку з чавуну. Прогріватися буде довше, але і гріти всю ніч.

Установка

Монтаж камінної топки краще довірити професіоналам. Пол повинен бути міцним, здатним витримати вагу всієї конструкції з запасом. Підлога під каміном і навколо нього, стіна за ним і по боках повинні бути оброблені негорючим матеріалом. Під ним повинен знаходитися шар якісної теплоізоляції. Для топки також потрібно підставу, зазвичай цегляне; в ньому потрібно передбачити зольник. Після монтажу топки стики треба обробити термостійким герметиком. І встановити димохід з автоматикою і повітряним або водяним контуром.

 

You have no rights to post comments