Технологія будівництва приватних будинків: що потрібно знати і як діяти

Ідея роздобути свій будинок приваблює багатьох. Відчуття сильно відрізняються від проживання у квартирі. Тут кожен метр – ваша власність. Але щоб ці метри з'явилися, потрібно пройти великий шлях.

alt

Правила

Припустимо, ділянку куплено. Що далі? Недостатньо просто замовити будівництво на https://dewpoint.com.ua/uk. Потрібно ретельно дослідити наявну ділянку: рельєф, близькість ґрунтових вод, тип ґрунту та інші особливості. Для цього роблять відповідні дослідження.

Далі потрібно укласти договір із будбригадою чи будівельною фірмою. Самостійне будівництво приватного будинку - процес складний, загрожує порушеннями технології монтажу матеріалів та проблемами в майбутньому. Краще доплатити.

Будинок будують за проектом. Його наявність є обов'язковою. Можна купити типовий у будфірми, можна замовити індивідуальний. Потрібні докладні поверхові плани майбутньої будівлі з усіма комунікаціями. Необхідно дотримуватись норм СанПіНу та пожежної безпеки.

Без дозволу на будівництво заборонено будувати. Потрібно підготувати великий пакет документів, і до нього входить. Бюрократичні зволікання займають досить багато часу, це необхідно враховувати при хронологічному плануванні майбутнього будівництва.

У житловому будинку обов'язково має бути питна вода, опалення та електрика. Підключення до газу є опціональним. Воду зазвичай видобувають із свердловини, електрику проводять, а от із опаленням варіантів багато.

Будинок зводиться знизу нагору. Обов'язково є фундамент, причому для нього викопують котлован (якщо будівля не стоїть на гвинтових палях). Часто є підвал. Цоколь - елемент обов'язковий, про вимощення навколо будівлі теж не варто забувати. Чорнова підлога, зовнішні та внутрішні стіни, перекриття, кроквяна система з покрівельним пирогом – уваги вимагає все. Двері та вікна вставляються, коли чорнове будівництво завершено. Оздоблення (внутрішнє та зовнішнє) - завершальний етап будівництва.

Поради

Будівництво краще відгородити. Гарний паркан гарантує, що сусіди не потягнуть будматеріали. Також варто заздалегідь відвести місце для збору сміття та визначитись із під'їзними шляхами для техніки.

Роботу будівельників слід контролювати. Для цього варто найняти стороннього спеціаліста з технагляду. Він простежить, наскільки якісним виходить будинок.

Економте, але в міру. Часто зайва скнарість на етапі будівництва обертається великими витратами в майбутньому. Зазвичай економлять на найважливішому: фундаменті, утепленні, вимощенні.

Будівництво зазвичай займає кілька років. Швидко збираються тільки каркасні та панельні будинки, в решті випадків доведеться почекати. Варто розпланувати будівництво так, щоб час простою був мінімальним, а матеріали не встигли зіпсуватися.

 

You have no rights to post comments