Твердопаливні котли в сучасних системах опалення будинків та споруд

Система опалення відіграє ключову роль при експлуатації приміщення в холодний період року. Саме вона покликана забезпечити підтримку стабільно комфортної температури всередині. Будь яка система опалення основана на теплогенераторі. Таке обладнання перетворює енергію енергоресурсу в теплову енергію.

alt

Від ефективності його роботи багато в чому буде залежати ефективність роботи системи вцілому. Саме тому до вибору теплогенератора слід підійти з особливою увагою.

На нашу думку в якості теплогенератора системи опалення приватних будинків і споруд якнайкраще підійдуть твердопаливні котли. Це обладнання, яке здатне перетворювати тверде паливо в теплову енергію шляхом процесу окислення. Під твердим паливом мається на увазі дрова, вугілля, щепа, солома, паливні брикети. Сьогодні таке опалювальне обладнання можна назвати досить розповсюдженим. Адже випадки застосування не є поодинокими, а носять масовий характер. Крім того купити твердопаливний котел сьогодні можна й через мережу інтернет. Так наприклад на сайті магазину Екотерм за посиланням https://eccoterm.com.ua/ представлено більше двохсот моделей з розбивкою по параметрам та технічним характеристикам. Крім того магазин пропонує вигідні умови доставки та зручні способи оплати.

Висока популярність твердопаливних котлів пояснюється більш низькою вартістю отримання теплової енергії порівняно з природнім газом чи електроенергією. Цьому сприяє широка доступність та швидкий темп відновлення твердого палива. Відповідно його вартість досить низька. Особливо це стосується сільської місцевості.

Сучасний твердопаливний котел представляє збірно-зварну конструкцію, основним елементом якої є корпус. Для його виготовлення в переважній більшості випадків використовують листову сталь. Окремі елементи зварюються між собою та утворюють єдину структуру з подвійною стінкою. всередині якої постійно проходить теплоносій. Під час спалення твердого палива нагріті димові гази передають теплову енергію через внутрішню металеву стінку до теплоносія. Він в свою чергу вже доставляє теплову енергію до випромінювачів всередині опалювального приміщення.

Управління роботою твердопаливного котла може біти організовано за допомогою механічного регулятора тяги або ж електронного програматора. Обидва варіанти гарантують точність та зручність експлуатації, але застосовуються в різних випадках. Перший більше підійде для систем опалення з природньою циркуляцією. Бо не потребує додаткового підключення до електромережі. Другий є кращим в системах опалення з різними споживачами: теплою підлогою, бойлером непрямого нагріву, сучасними радіаторами.

 

You have no rights to post comments