Як саме відрізняються між собою дроти та кабелі: їх особливості

На сучасному ринку існує великий асортимент кабелів та дротів.

alt

Кабелі та дроти — спеціалізована електротехнічна продукція, яка застосовується для з'єднання різних елементів електросистеми. Провід складається з однієї алюмінієвої або мідної жили, яка може покриватись ізоляційним шаром або бути без нього. Переважно провід має спеціальне захисне покриття, яке захищає його від зовнішніх негативних факторів. Кабель — в більшості випадків це скручування, що складається з двох або більше, які йдуть паралельно або переплетених жил, які оточені спільною ізоляцією та спеціальною захисною оболонкою. Остання потрібна для мінімізації наслідків від ультрафіолетового випромінювання. Також оболонка запобігає попаданню всередину вологи, захищає від механічних пошкоджень, впливу агресивних хімічних складів. Таким чином, легко розібратися в тому, чим відрізняється провід від кабелю.

Класифікація та призначення проводів та кабелів

Серед основних видів проводів та кабелів виділяються такі варіанти:

  1. "Голі" — виготовлені з жил без нанесення спеціальних захисних або ізолюючих покриттів. Застосовуються переважно під час прокладання повітряних ліній електропередач. Власне, ізоляція та захищеність є різними поняттями. Ізоляція розрахована на попередження ураження електрострумом, а захист дроту спрямований на запобігання пошкодженню власне дроту від впливів зовнішніх факторів.
  2. Ізольовані дроти мають спеціальне пластикове або гумове покриття, яке є відмінним діелектриком. При цьому такі дроти можуть мати захисну оболонку, так і залишатися без неї.
  3. Захищені електропроводи, які поверх ізоляційного покриття мають спеціальну герметичну оболонку, що складається з металевої або бавовняної обмотки для забезпечення захисту від зовнішніх негативних факторів.
  4. Шнур — це спеціальна гнучка скрутка, яка може складатися з двох і більше жил. Обов'язковою умовою для цієї категорії є переріз дроту не більше 1,5 мм2. Розташування жил можливе двома варіантами — скручування або паралельно. Також має бути ізоляція та захисне покриття.
  5. Монтажні дроти всередині обладнання, настановні, кабелі. Найчастіше використовуються під час прокладання електромереж у внутрішніх об'єктах приміщень, а також на відкритому просторі. Виготовлення здійснюється із нанесенням ізоляційного гумового або пластикового покриття. Можуть бути як захищеними, так і ні. Матеріалом для виготовлення жил може бути мідь або алюміній. Показники перерізу можуть становити від 0,35 мм2. При цьому монтажні дроти, в яких використовується пластикова ізоляція, не потребують додаткового захисного покриття. Це пов'язано з тим, що такий ізоляційний шар і так має досить високі показники водостійкості, практично несприйнятливий до механічних пошкоджень, а також впливу світлових або хімічних факторів.

Різні види проводів та кабелів призначені для використання у різних ситуаціях, що необхідно враховувати при виборі продукції.

На що важливо звернути увагу при виборі проводів та кабелів

Коли різниця кабелю та дроту стає очевидною, приходить черга звернути увагу і на інші характеристики, які важливо врахувати при доборі необхідної продукції:

  1. Матеріал виготовлення жили — мідь або алюміній. Вкрай не рекомендується поєднувати ці варіанти в одній мережі, особливо при з'єднанні шляхом скручування. Це призводить до швидкого окислення у місці контакту та перегріву, що незабаром призведе до аварійної ситуації.
  2. Показники перерізу жили, від чого залежить пропускна здатність електромереж.
  3. Наявність чи відсутність ізоляційного шару.
  4. Застосування спеціального захисного покриття або його відсутність.
  5. Особливості ізоляційного та захисного покриття, оскільки це впливає на ступінь захищеності, гнучкість продукції, а також інші експлуатаційні характеристики.

Не варто забувати про те, що різні види проводів та кабелів мають відмінні робочі параметри, що важливо враховувати під час проведення монтажу електромереж на різних об'єктах.

 

You have no rights to post comments