Як зробити ремонт у квартирі, придбаній на вторинному ринку

Придбання нерухомості на вторинному ринку, як правило, передбачає проведення ремонту. Причому ремонт у квартирі-вторинці істотно відрізнятиметься від ремонту новобудови. Перш ніж замовити ремонт квартир, слід дізнатися про всі нюанси таких робіт.

alt

Види квартир-вторинок

Насамперед необхідно визначити, до якого саме виду вторинного житла належить куплена квартира, адже від цього залежатимуть багато нюансів ремонтних робіт. Найчастіше квартири, що представлені на вторинному ринку, відносяться до наступних типів:

  1. Сталінки будувалися до 60-х років. Такі будинки не відносяться до типових, кожен має якісь унікальні риси. До війни будували будинки переважно із дерев'яними перекриттями. У повоєнні роки перекриття у будинках стали залізобетонними. До плюсів подібних будівель можна віднести велику висоту стель, відмінну шумоізоляцію, якою часто не можуть похвалитися новобудовами. У багатьох квартирах вікна розташовані з двох боків, що робить їх світлими та наповнює свіжим повітрям. Мінуси сталінок – це складність проведення ремонту. У таких будинках часто зустрічаються гнилі перекриття, чавунні труби, алюмінієва проводка, яку не можна поєднувати з сучасним обладнанням.
  2. Хрущовками називають типові будинки, якими активно забудовувалась вся країна до 80-х років. Для таких квартир характерний невеликий метраж, стандартні розміри отворів, що дозволяє заощаджувати на матеріалах під час проведення ремонту та спрощує багато робіт. У хрущовках необхідно змінювати всі комунікації, проводити шумо- та теплоізоляцію. 
  3. Брежнєвки є насправді такими ж хрущовками, але з деякими поліпшеннями. Їх будували на початок 90-х. Такі будинки оснащувалися ліфтами, сміттєпроводами.

Ремонт квартир

Ремонт квартири-вторинки складається з наступних етапів:

  1. Видалення старих покриттів, комунікацій та ін. Якщо планується змінити планування житла, стіни також необхідно знести. 
  2. Після завершення брудних робіт необхідно розпочати заміну комунікацій. 
  3. Можна зайнятися заміною вікон, радіаторів, прокласти електропроводку для монтажу кондиціонера. 
  4. Далі зводяться перегородки, після чого в них виробляються дверні отвори. На наступному етапі настає підходящий час для чорнового оздоблення. Насамперед необхідно зайнятися вирівнюванням стін та стель. На підлогу укладається стяжка, стінки вирівнюються. 
  5. Заключний етап має на увазі фінішне оздоблення.
 

You have no rights to post comments