Технологія перемотування електродвигуна: з яких етапів складається процес

У процесі експлуатації електромотора його обмотка зазнає впливу великої кількості негативних факторів. Через це обмотка може рано чи пізно перегоріти або сильно зноситися. У цьому випадку оптимальним вирішенням проблеми стає перемотування електродвигуна. Перемотка електродвигунів Київ – це затребувана послуга, яку надають кваліфіковані спеціалісти з великим досвідом.

alt

Причини зносу

Про необхідність перемотування свідчить ряд тривожних "симптомів", таких як стукіт і дивний шум при роботі.

Найпоширенішими причинами цієї проблеми вважаються такі фактори:

  1. Негативний вплив середовища. Висока вологість, різка зміна температури, опади тощо.
  2. Проникнення у внутрішню частину двигуна бруду.
  3. Порушення правил експлуатації двигуна.
  4. Надмірно високі навантаження обладнання, наявність вібрації.

Особливо сильно термін служби обмотки впливає температура навколишнього середовища. При перегріванні пристрою виникає перенапруга. В результаті обмотка стає надзвичайно чутливою до будь-яких фізичних впливів. У такому вразливому стані обмотка дуже легко ушкоджується навіть від незначного фізичного впливу чи вібрації.

Також нерідко трапляються ситуації, коли двигун потребує перемотування через виходу з ладу підшипників, які буквально розвалюються на шматки через сильні навантаження.

У рамках профілактики необхідно час від часу виконувати аналіз двигуна. Обмотка має бути ретельно очищена та покрита спеціальним складом для відновлення пошкодженої ізоляції.

Перевірка

Найчастіше виявити несправність обмотки можна внаслідок візуального огляду. Також можлива поява характерного запаху. Якщо візуально несправність не виявляється, слід скористатися доступними методами діагностики. Насамперед необхідно виконати продзвінок для виявлення обриву. Якщо дзвінок не дозволив виявити проблему, необхідно розібрати двигун і уважно оглянути всі з'єднання. Якщо знайти дефект не вдасться, можна зробити висновок, що є обрив у котушці. В цьому випадку необхідна перемотування.

Якщо при продзвоні виявити урвища не вдасться, потрібно виміряти опір обмоток. При цьому необхідно брати до уваги особливості опору, характерні для ізоляції котушок.

 

You have no rights to post comments