Що треба знати про особливості використання світлодіодних модулів

Лед модулі є системою, складеною з кількох груп світлодіодів в одну гірлянду. Вони можуть не мати корпусу або розташовуватися у металевій чи пластиковій оболонці. У кожного з них свій рівень захисту.

alt

Лед модулі – це самостійні пристосування, до складу яких входять резистори, що обмежують струм. Їх можна кріпити на різні поверхні. Різниця між модулями полягає у споживаній енергії, рівні стійкості до навколишнього середовища, кутах підсвічування, колірній гамі світіння. До популярних варіантів належать два види.

Led модулі 12 вольт

Вироби можна застосовувати навіть у запиленому та вологому середовищі, адже їм властива повна герметичність і безпека. У корпусі із металу або пластику розташовується 3-6 світлодіодів.

На відміну від наступної групи, модулі з напругою 12 В мають провідні з'єднання. У комплект також входить скотч. При їх встановленні немає потреби простягати до кожного елементу дроти, встановлювати додаткові тепловідвідні радіатори. Для підключення світлодіодного модуля RGB до мережі 220 В, потрібен блок живлення з потужністю більше сумарної потужності діодних модулів.

Вироби 220 В

Світлодіодні модулі купити можна у якості так званого ремкомплекту, який використовується для монтажу у світильники ЖКГ. Вони обходяться без додаткових драйверів. Важливо тільки правильно підібрати радіатор, який забезпечуватиме тривале свічення матриці і відводитиме тепло від пластини модуля.

Зовні пристосування схожі на виконану з металу плату у формі кола або прямокутника. На основі розташовані SMD світлодіоди з мікросхемами, що стабілізують і перетворюють напругу, що подається від мережі 220 В.

Серед головних переваг лед модулів даної групи виділяють:

  • яскраве свічення;
  • можливість відновлення.

В деяких моделях яскравість можна регулювати.

Які переваги дає використання лед модулів користувачам

Серед плюсів світлодіодних модулів для світильника називають наступне:

  • при потужному світловому потоку вони дозволяють економити енергію;
  • монтажні роботи не викликають складнощів, проводяться швидко і безпечно;
  • їх можна безаварійно експлуатувати тривалий період;
  • при використанні піксельних діодів можна створювати світлові банери;
  • на невеликих об'єктах вийде створити складне підсвічування.

Оскільки модульні системи в процесі роботи біля основи майже не нагріваються, ця частина конструкції захищена від деформації.

Де застосовуються світлодіодні модулі

На вулицях вечірніх міст складно не помітити вивіски, що світяться різнокольоровими вогниками. Щоб рекламу можна було помітити здалеку, виробники реклами підсвічують короби зсередини. Лампи розжарювання, які раніше використовували з цією метою, не давали бажаної яскравості та швидко перегорали, обходилися недешево. З появою світлодіодних модулів світлова реклама стала більш привабливою та доступною.

Вироби на 12 вольт широко застосовуються під час виготовлення прожекторів. Завдяки їм можна висвітлити фасади будівель, природні та архітектурні ландшафти. Через низьку напругу, яка не перевищує 30 В, вироби можна використовувати в душових, басейнах, акваріумах.

Порівняно з відокремленими світлодіодами, лед модулі більш прості у монтажі. Для цього не доведеться свердлити велику кількість отворів, зачищати, паяти компоненти. Це значить, що установка світлодіодних модулів обходиться недорого.

 

You have no rights to post comments